Buďte vítání
      na internetových stránkách obce Předín

2. třída MŠ v budově MŠ   (01. 09. 2015)

Druhá třída mateřské školy se od roku 2001 nacházela v provizorních prostorách v základní škole. Nejprve jsme se tam nastěhovali na 2-3 roky, ale nakonec z toho bylo roků 14. Na jaře loňského roku konečně dozrál čas, aby bylo přízemí budovy mateřské školy celkově zrekonstruováno z šicí dílny na třídu pro předškolní děti. Podnětem mimo jiné bylo získání dotace z Fondu Vysočiny Naše školka 2014 ve výši 150 000,- Kč na projekt „Celková oprava sociálního zařízení a výdejny stravy ve 2. třídě MŠ v budově MŠ“.

                     Konečně se začalo - byla provedena celková rekonstrukce sociálního zařízení pro děti i zaměstnance a rekonstruována výdejny stravy za 306 646,-Kč (z toho 150 000,-Kč dotace FV). To ještě nebylo všechno - bylo třeba položit nové lino ve třídě, v šatně a také koberec v herně (55 000,-Kč), dokoupit řadu nezbytností – myčku nádobí, vysavač, police na matrace a na knihy, matrace pro odpočinek dětí, přepravní nádoby na jídlo, psací stůl a židle. Obec to stálo nemálo financí.

Finanční částkou přispěla naše dětská paní lékařka MUDr. Jana Jaburková na nákup sedací soupravy do čtenářského koutku a našel se dobrý člověk Zdeněk Kreuz ml., který zajistil její převoz z Ikea Brno do naší školky. A pak už se jen stěhovalo, stěhovalo a všechno na poslední chvilku klaplo.

Máme teď krásnou 2. třídu mateřské školy s novým sociálním zařízením a výdejnou stravy, která odpovídá přísným hygienickým a bezpečnostním požadavkům.
autor: Obecní úřad Předín      napište autorovi článku: ou.predin@tiscali.cz      

<<< zpět na seznam článků


© 2007relativedesign.cz