Buďte vítání
      na internetových stránkách obce Předín

Stavění Máje a pálení čarodějnic    (30.04.2017)

Dne 30. 4. nežije naše obec ničím jiným, než povinností postavit Májku a upálit čarodějnici na hranici. Obecní siláci se do toho pořádně opřeli a během hodinky Májka ozdobila prostranství u Strhanky. Pak už se jen vyčkávalo do setmění, aby podpálení hranice mělo ten správný efekt.


Předsilvestrovský výstup na Mařenku    (30.12.2016)

Kdo se 30. 12. vydal na Mařenku, neprohloupil. Počasí bylo ideální na zimní procházku - nefoukalo, teplota byla lehce pod nulou a příjemně svítilo sluníčko. Před dvanáctou hodinou se u rozhledny na nejvyšším kopci třebíčska sešlo několik set lidí ze všech přilehlých vesnic. Někdo vyběhl na rozhlednu, někdo si opekl špekáček a někdo jen tak povídal s přáteli.


Vánoční jarmark    (11.12.2016)

Již podruhé se na třetí adventní neděli 11. 12. konal v kulturním domě Vánoční Jarmark. I letos se snažilo zaujmout svoji nabídkou kolem 15 prodejců a jejich nabídka byla opravdu pestrá. Prodávala se originální keramika, čaj, káva, ručně dělané svíčky, šperky či kované výrobky, jmelí, proutěné výrobky, nechyběly ani oblíbené uzenářské pochoutky. V dílničkách děti vyráběly dárečky, v kuchyni zase kuchtíci vynikající bramborové menu, na které se čekala dlouhá fronta.


Rozsvícení vánočního stromu    (06.12.2016)

Rozsvícení vánočního stromečku je u nás spojeno s mikulášskou nadílkou. Proto jsme se i tentokrát sešli 6. 12. na plácku před FLOPem. Pro děti byla připravena zábavná soutěž o ceny, do které se zapojili všichni přítomní. Děti soutěžní úkoly splnily na výbornou, a proto nezbývalo nic jiného, něž zavolat Mikuláše a jeho družinu čertů s andělem. Jelikož máme u nás v Předíně jen samé hodné děti, Mikuláš všechny obdaroval adventním kalendářem.


Setkání seniorů    (26.11.2016)

Pravidelné setkání seniorů se tentokrát uskutečnilo v sobotu 26. listopadu v Předíně. Na tomto setkání bylo přítomno asi sto deset seniorů z obou obcí. V doprovodném programu vystoupil se svým programem pěvecký sbor  Pavoučci pod vedením paní učitelky Pavly Vídenské. Dále zájezdové představení Včera dnes a zítra aneb Nové scénky Felixe Holzmanna. Po celý večer hrála k tanci a poslechu kapela  Star band z Moravských Budějovic.


Adventní tvoření    (25.11.2016)

I letos pořádala Komunitní škola Předín dne 25.11.2016 adventní tvoření, na kterém jsme si mohli vyrobit adventní věnec, proutěný věnec na dveře a vánoční svícen. Děti vyráběly rybičku z pedigu, závěsnou ozdobu a andělíčka. Příjemnou atmosféru doplit vánoční punč a sladký zákusek.


Lampiónový průvod    (25.10.2016)

Podzimní lampiónový průvod obcí se již pomalu stává pravidelnou akcí oblíbenou zejména u dětí. Tentokrát procházel průvod barevných, papírových, ale i ručně vyráběných lampiónů. Díky příznivému počasí se na školní zahradě sešlo nespočet dětí a rodičů. Připraveno bylo i malé občerstvení. Příjemná večerní procházka za světel lampiónů má své kouzlo, nemyslíte?


Opravy silnic    (15.09.2016)

Už před poutí začaly opravy místních komunikací na návsi. Dodělával se chodník pod kostelem a změnila se křižovatka u fimy Fagus. Ta by teď, dle odborníků na dopravu, měla být výrazně přehlednější a křižení silnic bezpečnější. Veškeré opravy stávajících komunikací hradil jejich majitel - Kraj Vysočina. Obec financovala vybudování chodníků a opravy stávající dešťové kanalizace v celkové výši 1.280.000,-Kč.


Pouť    (25.07.2016)

Dvě pouťové zábavy patří již dlouhá léta k oblíbeným veselicím. Tradiční zábavy nejsou ale jedinou potěchou pro místní. Velmi oblíbená a hojně navštěvovaná jsou
i pouťová fotbalová utkání. V sobotu hrál dorost Předín s dorostem Výčapy/Šebkovice, kdy naši vyhráli 6:3. V nedělním zápase mužů Předín proti Starči zvítězili naši borci 4:1. Studené pivko a dobrá uzená cigára při napínavém fotbalovém mači jsou už jen příjemnou tečkou za pouťovým odpolednem.


Barevné a voňavé zahrádky    (20.8.2016)

Od jara do podzimu se při procházkách obcí můžeme kochat krásně kvetoucími předzahrádkami. Péče o ně dá jistě nemalou práci, ale krása a vůně květin jsou pro šikovné zahradnice odměnou. O to obdivuhodnější je, že je i ve svém krásném věku udržují tak pěkné a barevné. Jedny z nich jsou paní Obůrková, Havelková, Olivová, Lusková a další.


první stránka    <<< předchozí    další >>>  

celkem 163 článků


© 2007relativedesign.cz