Setkání seniorů

V závěru roku se konalo oblíbené setkání seniorů. Tentokrát zaplnili sál KD v Předíně v sobotu 24. 11. 2018. O doprovodný program se postarali žáci mateřské a základní školy, kteří zde vystoupili s pásmem písniček a básniček. Dále program doplnili místní divadelní ochotníci. Po celý večer hrála k tanci a poslechu kapela Star band z Moravských Budějovic.

Celý článek
Oslavy 100 let vzniku republiky

Celý loňský rok se nesl po celé České republice ve znamení oslav k 100. výročí jejího vzniku. Ani v naší obci jsme na toto významné výročí nezapomněli. V pátek 26. 10. jsme se společně sešli na školní zahradě, kde starosta obce pronesl projev. Vedle kulturního domu u památníku obětí I. i II. světové války byla zasazena lípa – Strom republiky. Poté již následoval program spíše pro ty menší a to lampiónový průvod naší obcí.

26.10.2018 Celý článek
Pouť

Konec září je v naší obci spojen se Svatováclavskou poutí. Tradiční lákadla pro děti všech věkových kategorií od obálkového štěstíčka po kolotočové atrakce byli k mání v neděli 30. 9. na plácku na Vůbcích. Na školní zahradě zase rozložili stánky prodejci se zbožím všeho druhu. Pouťové odpoledne většina z nás zakončila na fotbalovém hřišti, kde se hrálo tradiční fotbalové utkání.

Celý článek
Loučení s prázdninami
25.8.2018 Celý článek
Oprava hřbitova a márnice

Sanaci a opravu poškozených částí betonových krytů cihelné zdi a sanaci a opravu pilířů hlavní brány staré části hřbitova provedla firma TOMIreko. Dále proběhlo zadláždění hlavních cest obou částí hřbitova. Část nákladů pokryla dotace, kterou jsme čerpali z Ministerstva zemědělství – Údržba a oprava venkovských prvků. Rekonstrukci střechy márnice provedla firma Pokrývačství klempířství Jan Vybíral. Práce na hřbitově probíhaly v období červen – září 2018.

Celý článek
Oprava střechy nad přístavbou ZŠ
Celý článek
Noční soutěž v požárním útoku mladých hasičů

Noční soutěž v požárním útoku mladých hasičů.

30.6.2018 Celý článek
Loupežníci na Chlumu aneb statečná Bibiana

Na co vás zvou naši divadelní ochotníci o velikonočních svátcích, co si pro vás připravili a nacvičili? Na hru Loupežníci na Chlumu aneb statečná Bibiana - jedná se o starší divadelní hru svérázně přepracovanou Františkem Ringo Čechem a také trochu našimi ochotníky.
Statečná Bibiana má odvahu vydat se do lesa plného loupežníků pro zapomenutou sošku svého pána. Otomar, její milý a syn hradního pána, je velký, ale roztomilý zbabělec. Jindřich, hradní pán, který vášnivě hraje dámu a rád si prohlíží svět skrz dno poháru, nepřeje lásce Bibiany a Otomara. Srovnává jejich postavení ve společnosti. Banda loupežníků se chce zmocnit dámy a oloupit hosty na pořádaném hradním plese. Jak ale dopadne štěstí Bibiany a Otomara?
Na to se přijďte podívat v sobotu 31. 3. v 19:00 hodin nebo v neděli 1. 4. 2018 ve 14:00 hodin do kulturního domu v Předíně.
Naši ochotníci doporučují dětským divákům vstup od 15 let.

31.3.2018 Celý článek
Ples Sokola Předín

V sobotu 17. 2. se uskutečnil 1. ples Sokola Předín. K tanci a poslechu hrála skupina Balkán. Předtančení si připravili žáci a žákyně osmého a devátého ročníku ZŠ Předín pod vedením paní učitelky Bronislavy Kučerové. Půlnoční překvapení si připravili Baletky ze Štěměch.

17.2.2018 Celý článek
Hasičský ples

V sobotu 27. 1. jsme otevřeli předínskou plesovou sezónu hasičským plesem. Předtančení, v podobě mladých tanečníků ze školy Starstep, v mnohých vyvolalo elán do tance. Parket se během chvíle zaplnil tanečníky všech věkových kategorií. I tombola šla na dračku a jistě si každý odnesl nějakou tu drobnost nebo i hodnotnější výhru.

27.1.2018 Celý článek
Silvestr

Poslední den v roce 2017 patří bujarým oslavám prakticky od rána. Ty večerní mohli místní strávit v kulturáku za zvuku oblíbených vypalovaček, které pouštěl DJ Martin. Před půlnocí se mnoho z vás sešlo u vánočního stromu, kde nechyběl novoroční přípitek a ohňostroj. Veselí tím ale neskončilo, pokračovalo se až do rána.

31.12.2017 Celý článek
Andělíček strážníček

Prostranství u vánočního stromečku bylo letos ještě více naladěno na vánoční zázrak. Další dominantou tohoto prostoru se stal Andělíček, který hraje na trumpetku. Poprvé jsme ho předínským ukázali na Mikuláše při rozsvícení vánočního stromečku.

6.12.2017 Celý článek
Další články