Loučení s prázdninami
25.8.2018 Celý článek
Oprava hřbitova a márnice

Sanaci a opravu poškozených částí betonových krytů cihelné zdi a sanaci a opravu pilířů hlavní brány staré části hřbitova provedla firma TOMIreko. Dále proběhlo zadláždění hlavních cest obou částí hřbitova. Část nákladů pokryla dotace, kterou jsme čerpali z Ministerstva zemědělství – Údržba a oprava venkovských prvků. Rekonstrukci střechy márnice provedla firma Pokrývačství klempířství Jan Vybíral. Práce na hřbitově probíhaly v období červen – září 2018.

Celý článek
Oprava střechy nad přístavbou ZŠ
Celý článek
Noční soutěž v požárním útoku mladých hasičů

Noční soutěž v požárním útoku mladých hasičů.

30.6.2018 Celý článek
Loupežníci na Chlumu aneb statečná Bibiana

Na co vás zvou naši divadelní ochotníci o velikonočních svátcích, co si pro vás připravili a nacvičili? Na hru Loupežníci na Chlumu aneb statečná Bibiana - jedná se o starší divadelní hru svérázně přepracovanou Františkem Ringo Čechem a také trochu našimi ochotníky.
Statečná Bibiana má odvahu vydat se do lesa plného loupežníků pro zapomenutou sošku svého pána. Otomar, její milý a syn hradního pána, je velký, ale roztomilý zbabělec. Jindřich, hradní pán, který vášnivě hraje dámu a rád si prohlíží svět skrz dno poháru, nepřeje lásce Bibiany a Otomara. Srovnává jejich postavení ve společnosti. Banda loupežníků se chce zmocnit dámy a oloupit hosty na pořádaném hradním plese. Jak ale dopadne štěstí Bibiany a Otomara?
Na to se přijďte podívat v sobotu 31. 3. v 19:00 hodin nebo v neděli 1. 4. 2018 ve 14:00 hodin do kulturního domu v Předíně.
Naši ochotníci doporučují dětským divákům vstup od 15 let.

31.3.2018 Celý článek
Ples Sokola Předín

V sobotu 17. 2. se uskutečnil 1. ples Sokola Předín. K tanci a poslechu hrála skupina Balkán. Předtančení si připravili žáci a žákyně osmého a devátého ročníku ZŠ Předín pod vedením paní učitelky Bronislavy Kučerové. Půlnoční překvapení si připravili Baletky ze Štěměch.

17.2.2018 Celý článek
Hasičský ples

V sobotu 27. 1. jsme otevřeli předínskou plesovou sezónu hasičským plesem. Předtančení, v podobě mladých tanečníků ze školy Starstep, v mnohých vyvolalo elán do tance. Parket se během chvíle zaplnil tanečníky všech věkových kategorií. I tombola šla na dračku a jistě si každý odnesl nějakou tu drobnost nebo i hodnotnější výhru.

27.1.2018 Celý článek
Silvestr

Poslední den v roce 2017 patří bujarým oslavám prakticky od rána. Ty večerní mohli místní strávit v kulturáku za zvuku oblíbených vypalovaček, které pouštěl DJ Martin. Před půlnocí se mnoho z vás sešlo u vánočního stromu, kde nechyběl novoroční přípitek a ohňostroj. Veselí tím ale neskončilo, pokračovalo se až do rána.

31.12.2017 Celý článek
Andělíček strážníček

Prostranství u vánočního stromečku bylo letos ještě více naladěno na vánoční zázrak. Další dominantou tohoto prostoru se stal Andělíček, který hraje na trumpetku. Poprvé jsme ho předínským ukázali na Mikuláše při rozsvícení vánočního stromečku.

6.12.2017 Celý článek
Výměna oken v sále kulturního domu

V letošním roce byla realizována další etapa výměny skleněných vitráží v sále kulturního domu. 

Celý článek
Márnice

Začátkem září proběhla celková oprava střechy márnice. Při této opravě došlo k posílení krovu, výměny veškerých klempířských prvků a nové krytiny. Realizaci provedla firma Pokrývačství Jan Vybíral za cenu 99.732,-. Na této budově bude ještě provedena oprava fasády, nátěry oken a dveří a odvodnění celého objektu. 

Celý článek
Oprava místních komunikací

I v letošním roce proběhly opravy částí místních komunikací. Prostranství nad kostelem bylo upraveno odvodňovacím obrubníkem a novým živičným krytem. Dále byla opravena ulice od č.p. 106 k č.p. 148, včetně opravy dešťových kanalizačních vpustí v tomto úseku.

8.6.2005 Celý článek
Další články