Ples Sokola Předín

V sobotu 17. 2. se uskutečnil 1. ples Sokola Předín. K tanci a poslechu hrála skupina Balkán. Předtančení si připravili žáci a žákyně osmého a devátého ročníku ZŠ Předín pod vedením paní učitelky Bronislavy Kučerové. Půlnoční překvapení si připravili Baletky ze Štěměch.

17.2.2018 Celý článek
Hasičský ples

V sobotu 27. 1. jsme otevřeli předínskou plesovou sezónu hasičským plesem. Předtančení, v podobě mladých tanečníků ze školy Starstep, v mnohých vyvolalo elán do tance. Parket se během chvíle zaplnil tanečníky všech věkových kategorií. I tombola šla na dračku a jistě si každý odnesl nějakou tu drobnost nebo i hodnotnější výhru.

27.1.2018 Celý článek
Silvestr

Poslední den v roce 2017 patří bujarým oslavám prakticky od rána. Ty večerní mohli místní strávit v kulturáku za zvuku oblíbených vypalovaček, které pouštěl DJ Martin. Před půlnocí se mnoho z vás sešlo u vánočního stromu, kde nechyběl novoroční přípitek a ohňostroj. Veselí tím ale neskončilo, pokračovalo se až do rána.

31.12.2017 Celý článek
Andělíček strážníček

Prostranství u vánočního stromečku bylo letos ještě více naladěno na vánoční zázrak. Další dominantou tohoto prostoru se stal Andělíček, který hraje na trumpetku. Poprvé jsme ho předínským ukázali na Mikuláše při rozsvícení vánočního stromečku.

6.12.2017 Celý článek
Výměna oken v sále kulturního domu

V letošním roce byla realizována další etapa výměny skleněných vitráží v sále kulturního domu. 

Celý článek
Márnice

Začátkem září proběhla celková oprava střechy márnice. Při této opravě došlo k posílení krovu, výměny veškerých klempířských prvků a nové krytiny. Realizaci provedla firma Pokrývačství Jan Vybíral za cenu 99.732,-. Na této budově bude ještě provedena oprava fasády, nátěry oken a dveří a odvodnění celého objektu. 

Celý článek
Oprava místních komunikací

I v letošním roce proběhly opravy částí místních komunikací. Prostranství nad kostelem bylo upraveno odvodňovacím obrubníkem a novým živičným krytem. Dále byla opravena ulice od č.p. 106 k č.p. 148, včetně opravy dešťových kanalizačních vpustí v tomto úseku.

8.6.2005 Celý článek
Klempířské práce na rozhledně Mařenka

Pro vaši informaci stojí za zmínku, že bylo realizováno oplechování vodorovných dřevěných prvků rozhledny Mařenka, na jejíž výstavbě a údržbě se v rámci Mikroregionu Podhůří Mařenky podílí poměrnou částí i naše obec. Tímto zásahem dojde k podstatnému prodloužení životnosti celé konstrukce rozhledny.

8.6.2005 Celý článek
Výměna skleněných vitráží v KD

V letošním roce byla realizována další etapa výměny skleněných vitráží v 2. nadzemním podlaží kulturního domu. Výrobu a montáž realizovala firma Plastikov Jihlava.

Celý článek
Oprava schodiště u kostela

V letošním roce bude realizována oprava schodiště ke kostelu, které je v majetku obce. Celou akci zdržela výroba osmi kusů nových žulových schodnic, které nahradí a doplní stávající schodnice, které bylo možno zachovat. Podstatná část starého schodiště byla slepena ze starých žulových kvádrů, které kryly hřbitovní zeď mezi starým a novým hřbitovem. Staré schodiště bylo vlivem času a povětrnostních podmínek zcela neschůdné.

Celý článek
Roadshow Horáckých novin

Horácké noviny se svoji Roadshow zavítaly 6. 6. i do naší obce. Ti co se sešli u kulturního domu, si mohli zpříjemnit všední odpoledne zábavnými soutěžemi o zajímavé ceny. Ty do soutěže věnovaly firmy ČEZ, Fränkische a Dalešický pivovar. Všichni odvážlivci spokojeně odcházeli s nějakou tou výhrou v ruce.

6.6.2017 Celý článek
Kácení Máje s doprovodným programem pro děti

Letošní dětský den proběhl trochu netradičně pod názvem „Kácení Máje s doprovodným programem pro děti“ v sobotu 3. 6. 2017. Organizace soutěží pro děti se ujala Ivana Obůrková, ml. a spolu se svými stárníky připravili zajímavý program. Bohužel se této akce v poslední době zúčastňuje málo dětí. Nicméně děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu této akce, která je po této stránce poměrně náročná.

3.6.2017 Celý článek
Další články