Nové židle

Nové židle

Obec Předín

Po letech byly pořízeny do kulturního domu nové židle.

15.5.2019 Celý článek
STAVĚNÍ MÁJE A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Čarodějnický a májový výbor nás již tradičně dne 30.4.2019 pozval do areálu u Strhanky na stavění májky a pálení čarodějnic. Od 18:00 hodin se stavěla mája. Pak už se jen vyčkávalo do setmění, aby podpálení hranice mělo ten správný efekt. Letos nám zcela výjimečně nepřálo počasí :-), to ale na atmosféře neubralo.

Celý článek
BEZKONTAKTNÍ ŽENY

BEZKONTAKTNÍ ŽENY

Divadelní ochotníci Předín

I letos jsme se mohli těšit o velikonočních svátcích na divadelní představení. Jak se již stalo tradicí, předínští divadelní ochotníci si pro nás připravili divadelní hru tentokrát s názvem BEZKONTAKTNÍ ŽENY.


Děj se odehrává v prostředí zemědělského farmy. Někdo nepojmenovaný se pokouší převzít moc. Skupuje půdu a zemědělské podniky. Poslední malá farma, kde pracuje několik manželských párů, ještě odolává nátlaku a lukrativním nabídkám. Inženýrka Sisa, spolu s inseminátorem Edou, dokončuje převratný vynález, který může v konečném důsledku vyřešit výživu lidstva. Při pokusech se inseminátorovi náhodou podaří vyrobit jako vedlejší produkt zázračné afrodiziakum pro dobytek, drink „Sex on the chlív". Lobbisté se nevzdávají a snaží se malou farmu všemožně poškozovat. Mají zájem hlavně o vynález, který nesmí spatřit světlo světa. Všichni muži pracující na farmě postupně podléhají, zato ženy po vzoru antických hrdinek vezmou spravedlnost do vlastních rukou.


Premiéra představení proběhla v sobotu ve 20:00 hodin a derniéra v neděli v 15:00 hodin. Obě představení zhlédlo téměř 300 diváků.

23.4.2019 Celý článek
Pohádkový Karneval

Pohádkový Karneval

Předínská Mateřinka

Sobotní odpoledne patřilo dětem. Spolek Předínská MATEŘINKA pořádal již tradiční POHÁDKOVÝ KARNEVAL - tentokrát na téma Tři oříšky pro Popelku. Rodiče Ozorákovi, Jeřábkovi a Krejčí sestavili úžasný program se spoustou soutěží a her. Nechyběla bohatá tombola. Všechno vyšlo na výbornou, spokojeny byly nejenom děti, ale všichni kdo přišli. Organizaci karnevalu zajistilo osazenstvo mateřské školy.

 

25.3.2019 Celý článek
2. PLES SOKOLA PŘEDÍN

2. PLES SOKOLA PŘEDÍN

SOKOL PŘEDÍN

V sobotu 23. 2. se v kulturním domě konal 2. Ples Sokola Předín. K tanci a poslechu zahrála kapela CREDIT z Moravských Budějovic. 

Celý článek
Hasičské ples

V sobotu 26. 1. jsme otevřeli předínskou plesovou sezónu hasičským plesem. K tanci a poslechu jako již tradičně zahrála kapela Kalybr. 

Celý článek
Předsilvestrovský výstup na Mařenku

Dne 29.12.2018 se uskutečnil již 20. předsilvestrovský výstpu na Mařenku. Před dvanáctou hodinou se u rozhledny na nejvyšším kopci třebíčska sešlo několik set lidí ze všech přilehlých vesnic. 

3.1.2019 Celý článek
Vánoční Jarmark

VÁNOČNÍ JARMARK se uskutečnil v neděli 9.prosince 2018 od 10:00 hod v kulturním domě. Mohli jsme zde vidět ukázku vánoční dekorace, keramiku, výrobky z levadnule, Slovenské sýry, řeznictví a uzenářství ...

Dílnička pro tvořivé děti.

K sněkdu byla zelňačka s klobásou a gulášovka, tradiční bramborové pekáče a brámboráky.

Celý článek
Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromečku je u nás spojeno s mikulášskou nadílkou. Proto jsme se i tentokrát sešli 6. 12. na plácku před FLOPem. Jelikož máme u nás v Předíně jen samé hodné děti, Mikuláš všechny obdaroval.

6.12.2018 Celý článek
Setkání seniorů

V závěru roku se konalo oblíbené setkání seniorů. Tentokrát zaplnili sál KD v Předíně v sobotu 24. 11. 2018. O doprovodný program se postarali žáci mateřské a základní školy, kteří zde vystoupili s pásmem písniček a básniček. Dále program doplnili místní divadelní ochotníci. Po celý večer hrála k tanci a poslechu kapela Star band z Moravských Budějovic.

Celý článek
Oslavy 100 let vzniku republiky

Celý loňský rok se nesl po celé České republice ve znamení oslav k 100. výročí jejího vzniku. Ani v naší obci jsme na toto významné výročí nezapomněli. V pátek 26. 10. jsme se společně sešli na školní zahradě, kde starosta obce pronesl projev. Vedle kulturního domu u památníku obětí I. i II. světové války byla zasazena lípa – Strom republiky. Poté již následoval program spíše pro ty menší a to lampiónový průvod naší obcí.

26.10.2018 Celý článek
Pouť

Konec září je v naší obci spojen se Svatováclavskou poutí. Tradiční lákadla pro děti všech věkových kategorií od obálkového štěstíčka po kolotočové atrakce byli k mání v neděli 30. 9. na plácku na Vůbcích. Na školní zahradě zase rozložili stánky prodejci se zbožím všeho druhu. Pouťové odpoledne většina z nás zakončila na fotbalovém hřišti, kde se hrálo tradiční fotbalové utkání.

Celý článek
Další články