Vánoční Jarmark

VÁNOČNÍ JARMARK se uskutečnil v neděli 9.prosince 2018 od 10:00 hod v kulturním domě. Mohli jsme zde vidět ukázku vánoční dekorace, keramiku, výrobky z levadnule, Slovenské sýry, řeznictví a uzenářství ...

Dílnička pro tvořivé děti.

K sněkdu byla zelňačka s klobásou a gulášovka, tradiční bramborové pekáče a brámboráky.

Celý článek
Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromečku je u nás spojeno s mikulášskou nadílkou. Proto jsme se i tentokrát sešli 6. 12. na plácku před FLOPem. Jelikož máme u nás v Předíně jen samé hodné děti, Mikuláš všechny obdaroval.

6.12.2018 Celý článek
Setkání seniorů

V závěru roku se konalo oblíbené setkání seniorů. Tentokrát zaplnili sál KD v Předíně v sobotu 24. 11. 2018. O doprovodný program se postarali žáci mateřské a základní školy, kteří zde vystoupili s pásmem písniček a básniček. Dále program doplnili místní divadelní ochotníci. Po celý večer hrála k tanci a poslechu kapela Star band z Moravských Budějovic.

Celý článek
Oslavy 100 let vzniku republiky

Celý loňský rok se nesl po celé České republice ve znamení oslav k 100. výročí jejího vzniku. Ani v naší obci jsme na toto významné výročí nezapomněli. V pátek 26. 10. jsme se společně sešli na školní zahradě, kde starosta obce pronesl projev. Vedle kulturního domu u památníku obětí I. i II. světové války byla zasazena lípa – Strom republiky. Poté již následoval program spíše pro ty menší a to lampiónový průvod naší obcí.

26.10.2018 Celý článek
Pouť

Konec září je v naší obci spojen se Svatováclavskou poutí. Tradiční lákadla pro děti všech věkových kategorií od obálkového štěstíčka po kolotočové atrakce byli k mání v neděli 30. 9. na plácku na Vůbcích. Na školní zahradě zase rozložili stánky prodejci se zbožím všeho druhu. Pouťové odpoledne většina z nás zakončila na fotbalovém hřišti, kde se hrálo tradiční fotbalové utkání.

Celý článek
Loučení s prázdninami
25.8.2018 Celý článek
Oprava hřbitova a márnice

Sanaci a opravu poškozených částí betonových krytů cihelné zdi a sanaci a opravu pilířů hlavní brány staré části hřbitova provedla firma TOMIreko. Dále proběhlo zadláždění hlavních cest obou částí hřbitova. Část nákladů pokryla dotace, kterou jsme čerpali z Ministerstva zemědělství – Údržba a oprava venkovských prvků. Rekonstrukci střechy márnice provedla firma Pokrývačství klempířství Jan Vybíral. Práce na hřbitově probíhaly v období červen – září 2018.

Celý článek
Oprava střechy nad přístavbou ZŠ
Celý článek
Noční soutěž v požárním útoku mladých hasičů

Noční soutěž v požárním útoku mladých hasičů.

30.6.2018 Celý článek
Loupežníci na Chlumu aneb statečná Bibiana

Na co vás zvou naši divadelní ochotníci o velikonočních svátcích, co si pro vás připravili a nacvičili? Na hru Loupežníci na Chlumu aneb statečná Bibiana - jedná se o starší divadelní hru svérázně přepracovanou Františkem Ringo Čechem a také trochu našimi ochotníky.
Statečná Bibiana má odvahu vydat se do lesa plného loupežníků pro zapomenutou sošku svého pána. Otomar, její milý a syn hradního pána, je velký, ale roztomilý zbabělec. Jindřich, hradní pán, který vášnivě hraje dámu a rád si prohlíží svět skrz dno poháru, nepřeje lásce Bibiany a Otomara. Srovnává jejich postavení ve společnosti. Banda loupežníků se chce zmocnit dámy a oloupit hosty na pořádaném hradním plese. Jak ale dopadne štěstí Bibiany a Otomara?
Na to se přijďte podívat v sobotu 31. 3. v 19:00 hodin nebo v neděli 1. 4. 2018 ve 14:00 hodin do kulturního domu v Předíně.
Naši ochotníci doporučují dětským divákům vstup od 15 let.

31.3.2018 Celý článek
Ples Sokola Předín

V sobotu 17. 2. se uskutečnil 1. ples Sokola Předín. K tanci a poslechu hrála skupina Balkán. Předtančení si připravili žáci a žákyně osmého a devátého ročníku ZŠ Předín pod vedením paní učitelky Bronislavy Kučerové. Půlnoční překvapení si připravili Baletky ze Štěměch.

17.2.2018 Celý článek
Hasičský ples

V sobotu 27. 1. jsme otevřeli předínskou plesovou sezónu hasičským plesem. Předtančení, v podobě mladých tanečníků ze školy Starstep, v mnohých vyvolalo elán do tance. Parket se během chvíle zaplnil tanečníky všech věkových kategorií. I tombola šla na dračku a jistě si každý odnesl nějakou tu drobnost nebo i hodnotnější výhru.

27.1.2018 Celý článek
Další články