Home Předín Aktuality
Předín

Aktuality

VÝŠLAP NA MAŘENKU

VÝŠLAP NA MAŘENKU

Mikroregion Podhůří Mařenky

Srdečně zveme všechny obyvatele
Mikroregionu Podhůří Mařenky a každého,
kdo má rád pohled z výšin,
na společný výšlap na nejvyšší vrchol okresu Třebíč,
a to téměř v den slavnostního otevření rozhledny před 10ti lety.
Každý si půjde po své ose, ale pro všechny platí sraz:
ve 12:00 u rozhledny.
Abychom na tento slavnostní den nezapomněli, bude u rozhledny umístěn
a v den výšlapu představen kovaný anděl symbolizující dívku Marianu,
po které je hora pojmenována.
pátek 28. 10. 2022
Více informací na facebooku Mikroregion Podhůří Mařenky a www.marenka.cz.
Těšíme se na vás!

Celý článek
Oprava pomníku naproti základní škole

Pomník byl původně postaven obětem 1. sv. války a po 2. světové válce byl opatřen žulovými deskami s památkou na její oběti. Původně byl pomník umístěn na prostranství před hostincem u Rambousků a v roce 1969 (při realizaci průtahu silnice I/23) byl přemístěn naproti základní škole v Předíně. V letošním roce proběhlo čištění a oprava písma.

13.9.2022 Celý článek
DEN ZÁŽITKŮ V RESORTU BŘEZOVÁ

DEN ZÁŽITKŮ V RESORTU BŘEZOVÁ

Mikroregion Podhůří Mařenky

Zveme všechny obyvatele Předína a Hor, zejména rodiny s dětmi na den nabitý zážitky v Resortu Březová.

Obec Předín má pro své občany volné vstupenky (pásky) na tuto akci. Zájemci si je mohou vyzvednout v úředních hodinách v kanceláři OÚ Předín.

Počet volných vstupů je omezen, proto s vyzvednutím neotálejte. Bez volné vstupenky (pásky) se do areálu nedostanete.

24.9.2022 Celý článek
Loučení s prázdninami - PIRÁTI Z KARIBIKU

Loučení s prázdninami - PIRÁTI Z KARIBIKU

OBEC PŘEDÍN A SOKOL PŘEDÍN

Dne 03.09.2022 se opět uskutečnilo loučení s prázdninami, tentokrát na téma PIRÁTI Z KARIBIKU, které se konalo v areálu u Strhanky.

Letos bylo pro děti připraveno 10 stanovišť, kde na ně čekal vždy jeden pirát. Na prvním stanovišti si kluci a holky vyzkoušeli chůzi na chůdách, následovala kresba pirátské vlajky podle fantazie. Po bílých fáborkách se dostali k pirátovi, který si pro ně připravil zkoušku rovnováhy a síly, kdy museli přejít po prkně s kyblíky naplněnými pískem v ruce. Poté se vydali hledat pirátského oko v tajuplné krabici. Páté stanoviště se neslo v duchu výroby dalekohledu, protože každý správný pirát potřebuje ke zdárné plavbě lodí již zmíněný dalekohled. Na dalším stanovišti si děti procvičily svou mušku při hodu pěnových míčků do pusy piráta vyrobeného z krabice. Dále jako adepti na piráty potřebovaly loď, kterou si složily z novin a také šavli. Tu si vyrobily pomocí kartonu a alobalu na vedlejším stanovišti. Do setkání s Jackem Sparrowem jim už jen chybělo porazit piráta v pexesu. Komu se to podařilo, tak se dostal až do přístavu Port Royal, kde kotvila loď Černá perla s Jackem, který je převezl na druhý břeh. Tam čekal na děti poslední úkol a to najít podle indicie tajemnou truhlu se srdcem Davyho Jonese.

Pak dorazily do cíle, kde kluci a holky získali pirátský pytlík, pirátský přívěsek a lívanec v podobě piráta a také si mohli nechat pomalovat obličej. Poté došlo na losování a kácení Máje, následovala volná zábava, konzumace nejrůznějších pochutin. Kdo měl chuť, mohl si zatančit na reprodukovanou hudbu.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se na zajištění této akce každý rok podílejí, jdou do všeho s vervou a chutí.


Za realizační tým Ivana Navrátilová

 

12.8.2022 Celý článek
POUŤ NA MAŘENKU

POUŤ NA MAŘENKU

Mikroregion Podhůří Mařenky

Za 10 let rozhledny poděkují obyvatelé mikroregionu přímo na vrcholu Mařenky při slavnostní bohoslužbě, oslavy pak budou pokračovat v Rokytnici na koupališti

Mikroregion Podhůří Mařenky připravil pro letošní rok šnůru akcí k oslavám 10 let rozhledny postavené na nejvyšším vrcholu Třebíčska. V červnu proběhlo fotbalové klání mezi obcemi mikroregionu v Čáslavicích, v červenci pak představení řemesel ve tvrzi ve Štěměchách. Další na řadě je akce přímo na hoře Mařenka poslední sobotu měsíce srpna.

Již v brzkých ranních hodinách se vydají v sobotu 27. srpna obyvatelé mikroregionu Podhůří Mařenky na pěší pouť na vrchol hory Mařenka. Zde v 10 hodin poděkují slavnostní bohoslužbou za uplynulých 10 let, kdy nová rozhledna lákala k návštěvě i meditaci místní obyvatele, ale také návštěvníky z České republiky, ale i ze zahraničí.

Odpolední program nabídne na koupališti v Rokytnici zábavu dětem i dospělým. V 15:00 hodin nastartují hudební program „Kecky“ z Chlístova, vystřídají je ochotníci ze Štěměch se svou kramářskou písní o tragickém příběhu dívky Mařenky, následovat bude žonglérské vystoupení Milana Ošmery. Loutkové divadlo Koník odehraje po páté hodině odpolední pohádku pro děti o tom, jak Martin a Barborka vypluli na moře. Děti jistě přivítají barevné balónky, malování na obličej nebo možnost dovádět na trampolínách a skákacím hradu. Soutěže na fotbalovém hřišti připraví místní organizace. Malí i velcí se mohou svézt koňskou bryčkou po Rokytnici i okolí. O hudební doprovod k taneční zábavě se od 18 hodin se postará kapela Balkán. 

Akce na Mařence a v Rokytnici je určená jak obyvatelům mikroregionu, tak také široké veřejnosti, vstupné je dobrovolné.

Rozhledna Mařenka, ze které se rozhlížíme do našeho krásného kraje, vznikla právě před deseti lety společnými silami obcí, které horu Mařenku obklopují. Dodnes patří mezi nejkrásnější rozhledny v ČR a je vyhledávaným turistickým cílem. Rozhledna je vysoká 31 metrů; na devítimetrový betonový základ obložený kamenem navazuje dřevěná konstrukce. Na vyhlídkovou plošinu ve 28 metrech vede 156 schodů točitého kovového schodiště.

11.8.2022 Celý článek
VE TVRZI TO ŽIJE!

VE TVRZI TO ŽIJE!

Mikroregion Podhůří Mařenky

Druhá z pěti akcí k oslavám 10. výročí rozhledny na Mařence je za námi. Jsme velmi rádi, že pozvání přijala většina bývalých i současných starostek a starostů. Bylo moc milé, že se ujali slova, zavzpomínali, poděkovali a nám mladší generaci svými slovy dodali potřebný elán. Návštěvou nás poctil i pan hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek se svojí manželkou. Tato akce byla podpořena dotací z Kraje Vysočina, za což jsme moc rádi. Doufáme, že v celodenním programu si našel každý to, co se mu líbí, co má rád. Ať už divadelní představení štěměšských ochotníků tentokrát s obsazením výhradně dívkami, mírně morbidní kramářské písně, vystoupení dětského pěveckého sboru ze ZUŠ Třebíč, řezbářská show Jaroslava Pecháčka z Jeseníků a pro děti řezbářská dílnička, plný parket tanečníků v krásných krojích v podání souboru Bajdyš, souboj rytířů MFC Vysočina opravdu "natvrdo", magická ohňová show v podání skupiny Magnis, přes den pohodová country kapela Dobrá pára a večer taneční zábava se skupinou Balkán, celodenní fascinující práce šesti uměleckých kovářů na výrobě anděla v moderním pojetí a výstavka obrázků a výrobků školáků z našich obcí. Milovníci dobrého jídla si užili dobrot, které připravily štěměšské dobrovolné spolky. Děkujeme za všechny vaše reakce a ohlasy! Díky vám máme pocit, že byla naše akce smysluplná, a to jsme si přáli. Za celý realizační tým Zuzana S.

22-07-2022

 

 

Jedna akce je úspěšně za námi (MařenkaCUP) a druhá se pro vás začíná intenzivně připravovat! V sobotu  16. července štěměšská tvrz ožije!!! Přijďte se s námi bavit a odreagovat! Ale hlavně pokračovat v oslavách 10tých narozenin rozhledny na Mařence, protože si to zaslouží! Začínáme slavit už v 10 hodin!

 

16.7.2022 sobota

 

10:00 Slavnostní zahájení

- proslovy starostů Mikroregionu Podhůří Mařenky (příp. hostů)

- kováři (představení, pokračování výroby společného výrobku)

- řezbář (představení, zahájení workshopu)

11:00 Štěměšská divadelní společnost

12:00 Oběd (myslivci, hasiči, sportovci – zajištění občerstvení po celý den)

13:00 Pěvecký sbor děti - ZUŠ Třebíč

- Country kapela

14:00 Pěvecký sbor děti - ZUŠ Třebíč

- Country kapela

15:00 Řezbář Abakuk – exhibice

- Country kapela

16:00 Taneční vystoupení

- Country kapela

17:00 Taneční vystoupení

18:00 Rytíři – exhibice + zapojení zúčastněných

19:00 Balkán

22:00 Magnis – ohňová show

Doprovodný program: Koňskou bryčkou výlet na Dašov – prohlídka Dašovský mlýn.

 

22.6.2022 Celý článek
SLAVNOSTNÍ VYŘAZOVÁNÍ ŽÁKŮ 9. ROČNÍKU

Slavnostní vyřazení se konalo odpoledne 28.6.2022 na školní zahradě. Celkem bylo vyřazeno 9 žáků 9. třídy. Za školu se s žáky rozloučila paní ředitelka Mgr. Libuše Vyhnálková a třídní učitel Mgr. Michal Kovář. Starosta obce pronesl krátkou řeč a všem žákům osobně pogratuloval a předal vysvědčení.

30.6.2022 Celý článek
Oslava 90 let založení Sokola Předín

Sokol Předín pořádá u příležitosti 90-ti let založení oslavu, na kterou srdečně zve všechny své členy, bývalé členy, příznivce i širokou veřejnost.

 

Datum konání: sobota, 25. června 2022

Místo konání: fotbalové hřiště Sokola Předín

Program:    

9:00÷12:00    turnaj mladší přípravky za účasti 5 týmů

15:00             zahájení odpoledních oslav

16:30            „srandamatch“ - fotbalové utkání hráčů, bývalých hráčů a příznivců.

od 18:00       oslavy za doprovodu hudby

 

Pro účastníky oslav bude zajištěno občerstvení za příznivé ceny.

 

Srdečně zve Sokol Předín, z.s.

21.6.2022 Celý článek
MAŘENKA CUP 2022

MAŘENKA CUP 2022

Mikroregion Podhůří Mařenky

Turnaje MAŘENKA CUP 2022⚽️ se zúčastnilo 5 mužstev z našeho Mikroregionu a to Čáslavice, Římov, Rokytnice nad Rokytnou, Chlístov a Předín. Od obce Markvartice a Štěměchy přišla omluva. Turnaj proběhl dle naplánovaného harmonogramu a zcela zaslouženě si putovní pohár odvezla Rokytnice nad Rokytnou????. Při vyhlášení výsledků předal starosta pořádajících Čáslavic pomyslnou štafetu vítězi a požádal ho, aby se druhý ročník MAŘENKA CUPu v roce 2023 uskutečnil v Rokytnici nad Rokytnou. Mařenka cup⚽️ byl první oficiální akcí Oslav 10-ti let výročí rozhledny na Mařence. Následující akcí, která nás čeká už v sobotu 16. července je "Ve tvrzi to žije" a jak už název napovídá, akce se koná ve tvrzi ve Štěměchách. Těšíme se na vás!

12.5.2022 Celý článek
6. KOLO OKRESNÍ LIGY MLADÝCH HASIČŮ V POŽÁRNÍM ÚTOKU

V neděli 05.06.2022 od 9:00 hod. ve sportovním areálu u Strhanky se konalo 6.kolo okresní ligy mladých hasičů v požárním útoku. 

Bohaté občerstvení bylo zajištěno po celou dobu akce. 

1.6.2022 Celý článek
NOC KOSTELŮ

NOC KOSTELŮ

Aktuality

Noc kostelů 10.06.2022, začátek ve 20:00 hod. v kostele sv. Václava v Předíně

 

Program:
pěvecké vystoupení Pavoučků
seznámení s historií kostela
komentář k jednotlivým částem kostela
videoprojekce fotografií, zvonění zvonů a míst kostela, které nejsou přístupné veřejnosti

Po ukončení programu zůstane kostel otevřen do 22:00 a videoprojekce bude spuštěna ve smyčce.

30.5.2022 Celý článek
ROAD SHOW - HORÁCKÉ LÉTO 2022

Každý čtvrtek od 2. června do 23. června vyráží tým Horáckých novin do čtyř obcí na Třebíčsku.
Doprovázet ho bude vůz OPEL CROSSLAND od partnera akce AUTO DOBROVOLNÝ.
Kupte si Horácké noviny, vystřihněte kupón a přijďte si zahrát o pivo z Dalešického pivovaru,
limonádu ZON, vstupenky do zábavního parku Robinson a spoustu dalších dárků.

2. června
16.00 OPATOV (před nákup. střediskem)
16.45 PŘEDÍN (altán u fotb. hřiště)
17.30 ŽELETAVA (náměstí)
18:15 LESONICE (fotbalové hřiště)

9. června
16.00 OKŘÍŠKY (u kulturního domu)
16.45 CHLÍSTOV (před hospodou)
17.30 ROKYTNICE (u hasičárny)
18:15 STAŘEČ (u Stařečského hostince)

16. června
16.00 KOSTNÍKY (Hájek)
16.45 SLAVÍKOVICE (u koupaliště)
17.30 MLADOŇOVICE (dětské hřiště)
18:15 DEŠOV (dětské hřiště)

23. června
16.00 TRNAVA (před obecním úřadem)
16.45 RUDÍKOV (dětské hřiště)
17.30 BUDIŠOV (areál Pod hrázkou)
18:15 POZĎATÍN (u kulturního domu)

 

 

26.5.2022 Celý článek