Home Předín Aktuality
Předín

Aktuality

DĚTSKÝ KARNEVAL

DĚTSKÝ KARNEVAL

SPOLEK PŘEDÍNSKÁ MATEŘINKA

8.3.2023 Celý článek
Pořízení opakovaně použitelných kelímků a myčky

V roce 2022 jsme uspěli s žádostí o dotaci v dotačním programu Odpady oběhového hospodářství z Kraje Vysočina. Získaná dotace je ve výši 50 % uznatelných nákladu (tj. 95.530,- Kč). Byla použita na nákup 1000 ks opakovaně použitelných kelímků o objemu 500 ml s logem Obce Předín a speciální myčku na tyto kelímky. Znovupoužitelné kelímky s myčkou budou používány na akcích, které pořádá Obec Předín ve spolupráci s místními spolky. Díky tomu předejdeme vytváření jednorázového odpadu, což bude mít pozitivní vliv na životní prostředí.

14.2.2023 Celý článek
ČISTÁ VYSOČINA

ČISTÁ VYSOČINA

Kraj Vysočina

24.1.2023 Celý článek
TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA - LETOS VYBRÁNO 21.000,-KČ

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA - LETOS VYBRÁNO 21.000,-KČ

Kašpar, Melichar a Baltazar informují !!!!!

Také letos probíhá od 1. 1. – 15. 1. 2023 Tříkrálová sbírka.

 V obci potkáte, nebo vaši domácnost navštíví, jedna ze tří tříkrálových skupinek koledníků a to pod vedením Míly Vybíralové, Kláry Lojdové. Z vykoledovaných darů bude podpořen rozvoj služeb Oblastní charity Třebíč např. pomoc rodinám s dětmi s postižením a ohrožením ve vývoji, podporu rodin v těžké životní situaci, nákup auta pro domácí zdravotní péči, zastřešení vchodu u budovy Hospice, opravu nájezdů pro vstup do budovy Domovinky, podporu dětí a mládeže – prevence před rizikovým chováním. atd. Pokud vás koledníci nezastihnou doma nezoufejte, pokladnička je umístěna v kanceláři OÚ. 

Za dary děkujeme K + M + B 2023

 

2.1.2022 Celý článek
PŘEDSILVESTROVSKÝ VÝSTUP NA MAŘENKU

PŘEDSILVESTROVSKÝ VÝSTUP NA MAŘENKU

Mikroregion Podhůří Mařenky

PŘEDSILVESTROVSKÝ VÝSTUP NA

M A Ř E N K U

obcí Mikroregionu Podhůří Mařenky
se uskuteční v pátek 30.12. 2022

sraz ve 12:00 hodin
na vrcholu hory

Občerstvení a dobrou náladu s sebou

15.12.2022 Celý článek
SETKÁNÍ S ANDĚLEM

SETKÁNÍ S ANDĚLEM

Základní škola Předín a Farnost Předín

Předvánoční koncert „Setkání s andělem“ se konal na třetí adventní neděli v kostele sv. Václava v Předíně. Koncert pořádala základní škola ve spolupráci s Farností Předín. Zazněly krásné andělské a vánoční písně z úst malých i velkých zpěváčků základní školy. Součástí programu byla videoprojekce, na které byla prezentace výrobků dětí základní školy a povídání s dětmi o andělech. Na úplný závěr byla puštěna videoprojekce pohledů na kostel sv. Václava, nepřístupných míst kostela a zvonů. Koncert navodil překrásnou předvánoční atmosféru, a i přes chladno v kostele si ho všichni užili.

25.11.2022 Celý článek
Vánoční jarmark

Vánoční jarmark

Obec Předín

Již tradičně se na třetí adventní neděli 11. prosince konal v kulturním domě Vánoční jarmark. I letos se snažilo zaujmout svojí nabídkou přes 20 prodejců a jejich nabídka byla opravdu pestrá. Prodávala se originální keramika, čaje, vína, mošty, ručně dělané svíčky, šperky a náramky, andělské dekorace, netradiční vánoční stromečky, proutěné výrobky a nechyběly ani oblíbené uzenářské pochoutky. V dílničce děti vyráběly z korálků vánoční vločky. Letos byla součástí jarmarku Ježíškova pošta. Děti mohly napsat dopis Ježíškovi. Ten pak na každý dopis odpověděl a do obálky přidal i sladkou odměnu. Novinkou letošního jarmarku byl vánoční fotokoutek. V kuchyni zase kuchtíci uvařili bramborové menu, na které se čekala dlouhá fronta.

10.11.2022 Celý článek
ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU

Rozsvícení vánočního stromečku je u nás spojeno s mikulášskou nadílkou. Proto jsme se i tentokrát sešli 6. prosince na plácku před prodejnou FLOP. Jirka Ozorák připravil pro děti soutěž s kapřími šupinami. Po nalepení šupiny na namalovaného kapříka si děti mohly něco přát. A jelikož máme u nás v Předíně jen samé hodné děti, Mikuláš všechny obdaroval. K občerstvení a hlavně na zahřáti byl připravený dětský punč a čaj.

7.11.2022 Celý článek
ADVENTNÍ TVOŘENÍ

ADVENTNÍ TVOŘENÍ

Komunitní škola

Na začátku adventu se každý rok promění chodba kulturního domu v adventní dílničku, která je provoněná vánočním punčem. Ženy i děti si zde tvoří vánoční dekorace. Letos se vyráběl adventní věnec, světelná dekorace ve vázičce, dekorace ze šišek, přáníčko, svícínek a další.

27.10.2022 Celý článek
VÝŠLAP NA MAŘENKU

VÝŠLAP NA MAŘENKU

Mikroregion Podhůří Mařenky

10 let poté, co byla otevřena rozhledna na Mařence, se minulý pátek prostranství pod rozhlednou opět pořádně zaplnilo. Obyvatelé mikroregionu a přátelé této nádherné rozhledny stojící na nejvyšším kopci třebíčského okresu přišli této rozhledně popřát k jejím 10. narozeninám. A k těmto narozeninám dostala darem od obcí a kovářů z našeho mikroregionu sochu anděla, připomínající dívku Marianu a její pohnutý osud, podle které později toto místo dostalo své jméno.

19.10.2022 Celý článek
RECEPTY Z DÝNĚ

RECEPTY Z DÝNĚ

Komunitní škola

V pátek 4.11.2022 se po roce uskutečnilo tradiční vaření, které pořádá Komunitní škola Předín. Tentokrát se vařilo, peklo a smažilo z dýně. Účast oproti loňskému roku byla hojná. Recepty nadchly i kuchařky, které dýni ve své kuchyni moc nepoužívají, takže všichni odcházeli spokojeni a s plný bříšky. 
7.10.2022 Celý článek