Home Předín Aktuality Loučení s prázdninami

Loučení s prázdninami

OBEC PŘEDÍN A SOKOL PŘEDÍN ZVE

Datum publikace: 28.8.2021
Loučení s prázdninami

Dne 28. srpna se uskutečnilo loučení s prázdninami s názvem PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM, které se konalo v areálu u Strhanky.

Pro děti byl opět nachystaný bohatý program v podobě 7 stanovišť, kde na ně čekaly jednotlivé dvojice z Večerníčků. Nejdříve si na startu musely poskládat čepici z novin, stejnou jakou měl Večerníček, na kterou na jednotlivých stanovištích získávaly razítka za splněné úkoly. Když byla čepice poskládaná, mohli kluci i holky vyrazit na cestu za postavami z Večerníčků.

Na prvním stanovišti už se na ně těšila Ája a Maxipes Fík, u kterých se skládaly puzzle, po úspěšném složení se děti mohly vydat za Rumcajsem a Mankou, kde mohly poměřit své síly ve střelbě s Rumcajsem ze vzduchovky. Na třetím stanovišti se mohly potkat s Ferdou Mravencem a Beruškou, kteří je vyzkoušeli ze znalosti jednotlivých večerníčků, když měly poznat, které postavy k sobě patří. Po úspěšném zvládnutí i tohoto úkolu se pokračovalo dále k Makové panence a motýlu Emanuelovi, kde se vyráběla panenka z kukuřice. Následovalo stanoviště, na kterém už netrpělivě děti vyhlíželi Pejsek s Kočičkou, kteří měli svátek a narozeniny, a tak jim děti vařily z písku dort. Nesmíme však zapomenout na oblíbeného Boba a Bobka, kteří procvičili jednotlivé účastníky v hodu míčkem do jejich legendárního klobouku a v neposlední řadě na akčního Křemílka s Vochomůrkou, kde si mohly děti zaskákat řekněme takového „netradičního panáka“.

Po zvládnutí všech těchto úkolů na ně v cíli čekal balíček s odměnami v podobě porcelánového hrníčku s motivem Večerníčku, také omalovánky, voskovky, fixy a ovocná kapsička. Dále si mohly děti vychutnat kopečkovou zmrzlinu, využít malování na obličej nebo se vyřádit na skákacím hradu. Pak už následovala volná zábava, konzumace nejrůznějších pochutin.  Kdo měl chuť, mohl si zatančit na reprodukovanou hudbu.

Na závěr bych ráda poděkovala všem, kteří se na zajištění této akce podíleli, zvlášť letos si jejich pomoci obzvláště cením, protože bez nich by se tato akce neuskutečnila. Vám patří velké DÍKY.