Home Předín Aktuality Loučení s prázdninami - PIRÁTI Z KARIBIKU

Loučení s prázdninami - PIRÁTI Z KARIBIKU

OBEC PŘEDÍN A SOKOL PŘEDÍN

Datum publikace: 12.8.2022
Loučení s prázdninami - PIRÁTI Z KARIBIKU

Dne 03.09.2022 se opět uskutečnilo loučení s prázdninami, tentokrát na téma PIRÁTI Z KARIBIKU, které se konalo v areálu u Strhanky.

Letos bylo pro děti připraveno 10 stanovišť, kde na ně čekal vždy jeden pirát. Na prvním stanovišti si kluci a holky vyzkoušeli chůzi na chůdách, následovala kresba pirátské vlajky podle fantazie. Po bílých fáborkách se dostali k pirátovi, který si pro ně připravil zkoušku rovnováhy a síly, kdy museli přejít po prkně s kyblíky naplněnými pískem v ruce. Poté se vydali hledat pirátského oko v tajuplné krabici. Páté stanoviště se neslo v duchu výroby dalekohledu, protože každý správný pirát potřebuje ke zdárné plavbě lodí již zmíněný dalekohled. Na dalším stanovišti si děti procvičily svou mušku při hodu pěnových míčků do pusy piráta vyrobeného z krabice. Dále jako adepti na piráty potřebovaly loď, kterou si složily z novin a také šavli. Tu si vyrobily pomocí kartonu a alobalu na vedlejším stanovišti. Do setkání s Jackem Sparrowem jim už jen chybělo porazit piráta v pexesu. Komu se to podařilo, tak se dostal až do přístavu Port Royal, kde kotvila loď Černá perla s Jackem, který je převezl na druhý břeh. Tam čekal na děti poslední úkol a to najít podle indicie tajemnou truhlu se srdcem Davyho Jonese.

Pak dorazily do cíle, kde kluci a holky získali pirátský pytlík, pirátský přívěsek a lívanec v podobě piráta a také si mohli nechat pomalovat obličej. Poté došlo na losování a kácení Máje, následovala volná zábava, konzumace nejrůznějších pochutin. Kdo měl chuť, mohl si zatančit na reprodukovanou hudbu.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se na zajištění této akce každý rok podílejí, jdou do všeho s vervou a chutí.


Za realizační tým Ivana Navrátilová