Home Předín Rozhlas
Předín

Rozhlas

VITAMÍNOVÁ POHOTOVOST

VITAMÍNOVÁ POHOTOVOST

Moštárny a pálenice Veverka

Dne 20.5.2022 přijede do naší obce VITAMÍNOVÁ POHOTOVOST z Moštárny a pálenice Veverka a nabídne Vám jablka, 21 Kč/kg  a 100% ovocné mošty plné vitamínů, vše vyrobené v moštárně na Veverce pouze z ovoce od českých dodavatelů. Prodávat budou od 9:30 do 10:30 na návsi před jednotou.

19.5.2022 Celý článek
Prodej jablek

Prodej jablek

Moštárna a palírna Rokytnice Veverka 54

Moštárna a palírna Rokytnice Veverka 54

Mimořádná nabídka:

jablka za cenu 14Kč/kg !!!!

jahody za cenu 75Kč/kg

Moštárna a pálenice Veverka nabízí jablka v konzumní zralosti, odrůda  REDPRINC, IDARED a GOLDEN DELICIUS,BRAEBURN původ ovoce ČR, za mimořádnou  cenu 14 Kč za kilogram, dále jahody krásně vyzrálé cena 75 Kč/500g,  rajčata z Kožichovic, cena je 125 Kč/kg. Prodejní doba je od pondělí do pátku , vždy od 10:00 do 12:00 a od 14:00 do 17:00 hodin na provozovně Veverka.

 

Alois Novák

produkt manažer

e-mail:alois.novak@nvkgroup.cz

GSM: +420 606 787 704

www.paleniceveverka.cz

17.5.2022 Celý článek
Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti

Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti

Kraj Vysočina počítá s další vlnou kotlíkových dotací určených tentokrát pouze pro nízkopříjmové domácnosti. Stát domácnostem prostřednictvím kraje uhradí až 95 procent výdajů na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva, a to až do výše 130 tisíc korun u kotle na biomasu a až do 180 tisíc korun u tepelného čerpadla. Dotaci je dále možné využít na nový plynový kondenzační kotel, který byl instalovaný nebo závazně objednaný do konce dubna 2022. Žadatelé budou muset nově doložit, že průměrný čistý roční příjem za každého člena domácnosti, ve které má dojít k výměně starého kotle, nepřesáhl v roce 2020 částku 170 900 Kč. Výjimku z povinnosti dokládat příjmy budou mít domácnosti složené výhradně ze starobních důchodců nebo z invalidních důchodců 3. stupně.
Kraj Vysočina už požádal o 119 miliónů korun na výměnu starých kotlů v nízkopříjmových domácnostech. Úřad nyní čeká na schválení této žádosti a na potvrzení podmínek vyhlášení výzvy. S vyhlášením výzvy v rámci Kraje Vysočina se počítá na začátku července 2022. Příjem žádostí o dotaci bude možný pouze do konce srpna 2022. V Kraji Vysočina prozatím deklarovalo zájem o výměnu v této vlně kotlíkových dotací cca 300 domácností. Pokud nějaké peníze ve výzvě zbydou, Ministerstvo životního prostředí avizovalo, že není vyloučeno vyhlášení dodatkové výzvy na začátku příštího roku.
Zájemcům o kotlíkovou dotaci z nízkopříjmových a seniorských domácností doporučujeme pravidelně sledovat webové stránky Kraje Vysočina a oficiální tiskoviny Kraje Vysočina, kde budou aktuální informace průběžně zveřejňovány.
Informace ke kotlíkovým dotacím na území Kraje Vysočina je možné získat v úředních hodinách také na informační lince 564 602 888, dotazy lze zasílat i na e-mail kotliky@kr-vysocina.cz. Tematická stránka kotlíkových dotací pro žadatele na Vysočině je přístupná z odkazu www.kr-vysocina.cz/kotliky.

Peníze na výměnu kotle, zateplení domu, výměnu oken a dveří, instalaci solárních panelů nebo na další úsporné projekty může veřejnost získat i z dotačního programu Nová zelená úsporám. Program nabízí dotaci až 50 procent bez ohledu na výši příjmů. Více informací je na webových stránkách novazelenausporam.cz. V tomto případě však není Kraj Vysočina místem pro přijímání žádostí. Agendu programu Nová zelená úsporám administruje Státní fond životního prostředí.

Vítězslav Schrek, hejtman Kraje Vysočina

16.5.2022 Celý článek
KOBERCE TREND

KOBERCE TREND

Rozhlas

Koberce Trend na ulici Brněnská v Třebíči u spodního Kauflandu,

mají  mimořádnou akci – mínus  25%  na všechno!

 

Pouze v termínu od středy 18.května do soboty 21. května.

 

Přesvědčte se o skvělých cenách na koberce, PVC, vinyl a další sortiment v prodejně Koberce Trend v Třebíči na ulici Brněnská u spodního Kauflandu.

 

Pouze tuto středu až sobotu sleva pro všechny a na všechno mínus 25%!

16.5.2022 Celý článek
MAŘENKA CUP 2022

MAŘENKA CUP 2022

Mikroregion Podhůří Mařenky

12.5.2022 Celý článek
10. VÝROČÍ OD VÝSTAVBY ROZHLEDNY NA MAŘENCE

10. VÝROČÍ OD VÝSTAVBY ROZHLEDNY NA MAŘENCE

Mikroregion Podhůří Mařenky

12.5.2022 Celý článek
Program květen 202

Program květen 202

Horácké divadlo Jihlava

4.5.2022 Celý článek
CHOVNÉ KUŘICE

CHOVNÉ KUŘICE

Novák HB

3.5.2022 Celý článek
Výpěstky ovocných stromků

Firma JUKKA bude prodávat
v pondělí 2. května 2022 v čase 11.00 - 11.30 hodin
před Jednotou v Předíně

následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i sloupcovité, meruňky, nektarinky, mininektarinky, broskve, rezistentní švestky vhodné na pálení, švestky japonské, ryngle, durancie, třešně, višně, třešňovišně, višně keřové, kdouloně, olivy, moruše bílé, mrazuodolný fíkovník, granátové jablka, bez černý, ziziphus jujuba, roubované ořešáky, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové a stromkové rybízy černé a červené, stromkové josty, lísky keřové, ostružiny, maliny, malinoostružiny, malinojahody, stolní vinnou révu, kanadské, indiánské a čukotské borůvky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky, sazenice jahod, brusinky, 3-odrůdový ibišek, samosprašné kiwi, liči, aronie keřové, klematis, pustoryl, dřín jedlý odrůdový, hortenzie, motýlí keře, čilimník a jiné.
Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.

27.4.2022 Celý článek