PROGRAM ČERVEN 2022

PROGRAM ČERVEN 2022

HORÁCKÉ DIVADLO JIHLAVA

26.5.2022 Celý článek
Na kole dětem 2022

Na kole dětem 2022 – etapové město Třebíč
Ve dnech 1.-11.6.2022 vyrazí Josef Zimovčák a peloton cyklistů na etapovou cyklojízdu napříč Českou republikou. K tradiční jízdě, jejímž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se může přidat každý, na část etapy, jednu etapu nebo celou trasu. V pelotonu potkáte mnoho známých tváří a osobností. Hned na startu se přidají Prof. Pavel Pafko a Prof. Jan Pirk, připojí se také známý paralympijský cyklista Jiří Ježek a mnoho dalších. Na bezpečnost pelotonu bude po celé trase jako vždy dohlížet Policie ČR.
Třináctý ročník cyklojízdy Na kole dětem startuje v Praze, vyrazí směr Plzeňský kraj, dále projede kraj Jihočeský a zamíří na Vysočinu. V šesté etapě projede Brnem do Vyškova, dále protne kraj Moravskoslezský a Olomoucký, Zlínský a slavnostní zakončení proběhne na jihu Moravy v malé vinařské obci Vrbice. Tento ročník je naplánován na prolog a 10 etap v celkové délce 1 217 km s 62 zastávkami a projede 318 obcemi a městy.
Do Třebíče peloton cyklistů dorazí v pondělí 6.6.2022, ze směru od Velkého Meziříčí, kolem 17:00, kde cílovou stanicí bude autokemp Poušov. Po načerpání sil budou cyklisté vyrážet na další etapu v úterý 7.6.2022 v 8:00 od budovy radnice na Karlově náměstí s cílem dne Drnovice (Třebíč – Rouchovany – elektrárna Dukovany – Oslavany – Brno – Rousínov – Drnovice – 118 km).
Starosta Mgr. Pavel Pacal podpoří danou akci v tomto roce tím, že se zúčastní celé cyklotour.
Přidejte se a podpořte společně dobrou věc!

26.5.2022 Celý článek
UNITED BUSES pojedou z Jižních Čech přes Vysočinu do Brna i po 1. 6. 2022
25.5.2022 Celý článek
VITAMÍNOVÁ POHOTOVOST

VITAMÍNOVÁ POHOTOVOST

Moštárny a pálenice Veverka

Dne 20.5.2022 přijede do naší obce VITAMÍNOVÁ POHOTOVOST z Moštárny a pálenice Veverka a nabídne Vám jablka, 21 Kč/kg  a 100% ovocné mošty plné vitamínů, vše vyrobené v moštárně na Veverce pouze z ovoce od českých dodavatelů. Prodávat budou od 9:30 do 10:30 na návsi před jednotou.

19.5.2022 Celý článek
Sbor dobrovolných hasičů v Lesné si vás dovoluje pozvat na oslavy 80 let založení sboru
18.5.2022 Celý článek
Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti

Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti

Kraj Vysočina počítá s další vlnou kotlíkových dotací určených tentokrát pouze pro nízkopříjmové domácnosti. Stát domácnostem prostřednictvím kraje uhradí až 95 procent výdajů na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva, a to až do výše 130 tisíc korun u kotle na biomasu a až do 180 tisíc korun u tepelného čerpadla. Dotaci je dále možné využít na nový plynový kondenzační kotel, který byl instalovaný nebo závazně objednaný do konce dubna 2022. Žadatelé budou muset nově doložit, že průměrný čistý roční příjem za každého člena domácnosti, ve které má dojít k výměně starého kotle, nepřesáhl v roce 2020 částku 170 900 Kč. Výjimku z povinnosti dokládat příjmy budou mít domácnosti složené výhradně ze starobních důchodců nebo z invalidních důchodců 3. stupně.
Kraj Vysočina už požádal o 119 miliónů korun na výměnu starých kotlů v nízkopříjmových domácnostech. Úřad nyní čeká na schválení této žádosti a na potvrzení podmínek vyhlášení výzvy. S vyhlášením výzvy v rámci Kraje Vysočina se počítá na začátku července 2022. Příjem žádostí o dotaci bude možný pouze do konce srpna 2022. V Kraji Vysočina prozatím deklarovalo zájem o výměnu v této vlně kotlíkových dotací cca 300 domácností. Pokud nějaké peníze ve výzvě zbydou, Ministerstvo životního prostředí avizovalo, že není vyloučeno vyhlášení dodatkové výzvy na začátku příštího roku.
Zájemcům o kotlíkovou dotaci z nízkopříjmových a seniorských domácností doporučujeme pravidelně sledovat webové stránky Kraje Vysočina a oficiální tiskoviny Kraje Vysočina, kde budou aktuální informace průběžně zveřejňovány.
Informace ke kotlíkovým dotacím na území Kraje Vysočina je možné získat v úředních hodinách také na informační lince 564 602 888, dotazy lze zasílat i na e-mail kotliky@kr-vysocina.cz. Tematická stránka kotlíkových dotací pro žadatele na Vysočině je přístupná z odkazu www.kr-vysocina.cz/kotliky.

Peníze na výměnu kotle, zateplení domu, výměnu oken a dveří, instalaci solárních panelů nebo na další úsporné projekty může veřejnost získat i z dotačního programu Nová zelená úsporám. Program nabízí dotaci až 50 procent bez ohledu na výši příjmů. Více informací je na webových stránkách novazelenausporam.cz. V tomto případě však není Kraj Vysočina místem pro přijímání žádostí. Agendu programu Nová zelená úsporám administruje Státní fond životního prostředí.

Vítězslav Schrek, hejtman Kraje Vysočina

16.5.2022 Celý článek
KOBERCE TREND

Koberce Trend na ulici Brněnská v Třebíči u spodního Kauflandu,

mají  mimořádnou akci – mínus  25%  na všechno!

 

Pouze v termínu od středy 18.května do soboty 21. května.

 

Přesvědčte se o skvělých cenách na koberce, PVC, vinyl a další sortiment v prodejně Koberce Trend v Třebíči na ulici Brněnská u spodního Kauflandu.

 

Pouze tuto středu až sobotu sleva pro všechny a na všechno mínus 25%!

16.5.2022 Celý článek
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE SPOLEČNOSTI ESKO-T
11.5.2022 Celý článek
Program květen 202

Program květen 202

Horácké divadlo Jihlava

4.5.2022 Celý článek
CHOVNÉ KUŘICE

CHOVNÉ KUŘICE

Novák HB

3.5.2022 Celý článek
Program květen 2022
3.5.2022 Celý článek
Výpěstky ovocných stromků

Firma JUKKA bude prodávat
v pondělí 2. května 2022 v čase 11.00 - 11.30 hodin
před Jednotou v Předíně

následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i sloupcovité, meruňky, nektarinky, mininektarinky, broskve, rezistentní švestky vhodné na pálení, švestky japonské, ryngle, durancie, třešně, višně, třešňovišně, višně keřové, kdouloně, olivy, moruše bílé, mrazuodolný fíkovník, granátové jablka, bez černý, ziziphus jujuba, roubované ořešáky, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové a stromkové rybízy černé a červené, stromkové josty, lísky keřové, ostružiny, maliny, malinoostružiny, malinojahody, stolní vinnou révu, kanadské, indiánské a čukotské borůvky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky, sazenice jahod, brusinky, 3-odrůdový ibišek, samosprašné kiwi, liči, aronie keřové, klematis, pustoryl, dřín jedlý odrůdový, hortenzie, motýlí keře, čilimník a jiné.
Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.

27.4.2022 Celý článek
Další články