10. VÝROČÍ OD VÝSTAVBY ROZHLEDNY NA MAŘENCE

10. VÝROČÍ OD VÝSTAVBY ROZHLEDNY NA MAŘENCE

Mikroregion Podhůří Mařenky

Rozhledna Mařenka má 10 let! Oslavy potrvají celou sezónu.
Rozhledna na nejvyšším bodě okresu Třebíč, na hoře Mařenka, oslaví letos 10 let od svého vzniku. Bezpochyby patří mezi nejkrásnější a architektonicky nejzdařilejší rozhledny v České republice a zná ji snad každý obyvatel našeho okresu. Za dobré viditelnosti jsou z rozhledny na Mařence vidět Alpy, což se již poštěstilo mnoha jejím návštěvníkům. K její realizaci se před deseti lety spojily obce kolem hory Mařenka a společnými silami se jim podařilo toto mimořádné dílo. Letos uplyne od realizace této stavby 10 let a obce z podhůří Mařenky se toto výročí rozhodly pořádně oslavit. Podobně jako tenkrát vznikla společnými silami rozhledna na Mařence, tak i tentokrát se společně naplánovala a připravila velmi pestrá série 5-ti akcí na celou sezónu.

Oslavy zahájí v červnu fotbalový turnaj Mařenka CUP, který se uskuteční v Čáslavicích v sobotu 18.6., jedná se o turnaj fotbalových veteránů (40plus), turnaj bude zahájen ve 14:00 na hřišti v Čáslavicích. Sportovní událost se pak přemění v kulturní, od 19:00 je v plánu taneční zábava a pořadatelé slibují i opékání selete. V červenci převezmou pomyslnou štafetu Štěměchy a v sobotu 16. července se mohou obyvatelé mikroregionu těšit na celodenní akci pod názvem Ve tvrzi to žije! Jak už název napovídá, uskuteční se akce v kouzelném prostředí tvrze ve Štěměchách. Ukázky uměleckého kovářství, řezbářská show, vystoupení skupiny historického šermu a další bohatý kulturní program to vše slibuje pořádně nabitou sobotu od rána až do nočních hodin. Rokytnice nad Rokytnou. Koncem prázdnin, konkrétně v sobotu 27. srpna, se v 10 hodin dopoledne uskuteční přímo pod rozhlednou na vrcholu hory Mařenka slavná mše svatá. S dopravou starších občanů pomohou dobrovolní hasiči z okolních obcí. Odpoledne, v ten samý den, je pak přichystáno od 15:00 zábavné odpoledne v areálu koupaliště v Rokytnici nad Rokytnou, od 18:00 pak taneční zábava. Především na rodiny s dětmi pak cílí předposlední akce, kterou je den zážitků v Resortu Březová, z kapacitních důvodů je však tato akce určena pouze pro obyvatele Mikroregionu Podhůří Mařenky. Sedm obcí mikroregionu budou mít v sobotu 24.9. zážitkový park Resortu vyhrazený jen pro sebe, akce zde začíná ve dvě hodiny odpoledne a končí ohňostrojem ve 21:00. Oslavy završí poslední akce - společný výstup na Mařenku, naplánovaný právě na samotné výročí jejího otevření a uskuteční se 28. října

Mikroregion Podhůří Mařenky tvoří sedm obcí, které obklopují horu Mařenku jedná se o obce Předín, Čáslavice, Rokytnici nad Rokytnou, Štěměchy, Římov, Markvartice a Chlístov. Ke spolupořádání oslav se partnersky připojil i Resort Březová, který také leží v tomto mikroregionu.

 

12.5.2022 Celý článek
Vítání občánků

Vítání občánků

Obec Předín

V sobotu 21.05.2022 se konalo v obřadní síni Předín vítání občánků narozených od června 2020. Celkem bylo přivítáno 5 chlapečků. Jako již tradičně byl připraven krátký program dětí ze základní školy. Děti dostaly fotoalbum, dárkovou kartu a maminky květinu.

23.5.2022 Celý článek
Obnova trafostanice a rekonstrukce veřejného osvětlení za „Návesním rybníkem"

Obnova trafostanice a rekonstrukce veřejného osvětlení za „Návesním rybníkem"

V půlce března zahájila společnost EG.D, a.s. v naší obci vylepšení distribuční sítě v lokalitě za „Návesním rybníkem", což bude vyžadovat stavební úpravy.

Jedná se o rekonstrukci rozvodné sítě spočívající v obnově trafostanice s venkovní přípojkou vysokého napětí a venkovního vedení rozvodné sítě nízkého napětí včetně domovních přípojek. Prodlouží se tak životnost energetického zařízení a umožní připojit další odběrná místa zákazníků.

Součástí této akce je rekonstrukce veřejného osvětlení v části za „Návesním rybníkem". Bude to poslední etapa opravy veřejného osvětlení v naší obci.

23.5.2022 Celý článek
PÁLENÍ ČARODĚJNIC a STAVĚNÍ MÁJE

PÁLENÍ ČARODĚJNIC a STAVĚNÍ MÁJE

Čarodějnický a májový výbor

Čarodějnický a májový výbor
Vás zvou dne 30. dubna 2022 na

PÁLENÍ ČARODĚJNIC
a
STAVĚNÍ MÁJE

Program:
18:00 stavění máje
19:00 čarodějnické týmy tvoří čarodějnice
(s sebou staré hadry)
po setmění zapálení čarodějnic Občerstvení zajištěno

19.4.2022 Celý článek
Setkání seniorů

Setkání seniorů

Obec Předín a Obec Štěměchy

Po dvouleté pauze se v sobotu 23.04.2022 konalo v KD Předín setkání seniorů, akce se zúčastnilo asi 70 dědečků a babiček. Úvodní program pro nás zajistili žáci předínské školy a školky a byl opravdu bohatý. Děti z mateřské školy si pro seniory připravily taneční vystoupení s krásnou básničkou. Pak následovaly básničky a písničky malých i velkých zpěváčků ze základní školy. Větší děti upoutaly za doprovodu energické hudby pozornost svými přeskoky a salty. Na závěr programu zahrály mladší děti pohádku O veliké řepě. Pak následovala volná zábava za doprovodu hudební skupiny STAR BAND z Moravských Budějovic. I přesto, že účast nebyla taková, jakou jsme očekávali, považujeme akci za vydařenou a na podzim příštího roku se budeme těšit na setkání seniorů ve Štěměchách.

22.2.2022 Celý článek
VELIKONOČNÍ TRŽIŠTĚ

VELIKONOČNÍ TRŽIŠTĚ

OBEC PŘEDÍN

NA CO SE MŮŽETE PŘI NÁVŠTĚVĚ VELIKONOČNÍHO TRŽIŠTĚ TĚŠIT?

 • OTEVŘENÍ PŘEDÍNSKÉHO MUZEA 14.00 - 15:00 HOD.
 • PRO DĚTI BUDE PŘIPRAVENA ŘADA DÍLNIČEK A BUDOU SI MOCI NAZDOBIT PERNÍČKY
 • JE PŘIPRAVEN I TÉMATICKÝ FOTOKOUTEK

Stánky:

 • Datlové pokušení
 • Sýrárna Danka
 • Meduška
 • Korálky od Fialky
 • Žižkovy cukrovinky
 • Pálenice Veverka
 • Trdelník Vysočina
 • Pavel Bulíček - Přírodní produkty
 • GAIA HOME
 • Pavlátková Dana
 • HM tvoření
 • Decor Wood
 • Chilli-Semena
 • Eva Smilková - andělské dekorace
 • Sofia handmade
 • Krámek regionálních produktů - BKO (https://www.bko-sro.cz/)
 • Elkara (https://www.elkara.cz/)
 • FARMA KOŽICHOVICE
16.3.2022 Celý článek
"Na Vánoce ráno ... "

"Na Vánoce ráno ... "

Předínské ochotnice

V sobotu 16.04.2022 se konalo odložené divadelní představení "Na Vánoce ráno ... ". Divadlo si pro nás připravily místní ochotnice a mělo veliký úspěch. 

Tři sestry, Dana, Hana a Jana, se každoročně sjíždějí k mámě, aby společně strávily Vánoce. Každá má jinou náturu, jiné sny a plány, každá vidí svět kolem sebe jiank. Všechny ale mají stejný cíl, přežit společně svátky bez úhony.

V hlavních rolích matka - Olga Píšová, dcera Hana - Andrea Fojtíková, dcera Jana - Monika Nedvědická a dcera Dana - Michaela Andělová.

 

Premiéra představení proběhla ve 14:00 hodin a derniéra v 19:00 hodin. Obě představení zhlédlo téměř 200 diváků.

16.3.2022 Celý článek
Nová ulice za „Návesním rybníkem“

Ohlédnutí
Jak můžete vidět na snímku, který je z léta 2019, rostla v této lokalitě jen tráva a další zemědělské plodiny. Na dalším snímku můžete vidět, jak v té samé lokalitě v průběhu poměrně krátkého času vyrůstají rodinné domky. Této výstavbě, však předcházela poměrně složitá a dlouhodobá příprava, a to od pořízení územního plánu se začleněním tohoto území do intravilánu obce, pořízení zástavbové studie, výkupy či směny pozemků až po realizaci inženýrských sítí. Bohužel to v současné době nemají jednoduché ani samotní stavebníci. Nebývale vysoká infl ace, energetická krize, šílené zdražování úplně všeho a další nepříznivé okolnosti dnešní doby značně komplikují jejich plány. Samozřejmě nejen jim.

22.4.2022 Celý článek
Čistá Vysočina

Žáci předínské základní školy se zapojili do 13. ročníku úklidu veřejného prostranství a přírody na Vysočině.

Celý článek
DĚTSKÝ KARNEVAL

DĚTSKÝ KARNEVAL

SPOLEK PŘEDÍNSKÁ MATEŘINKA

Pohádka Koloběžka první byla inspirací pro uspořádání letošního předínského karnevalu. Děti soutěžily v lovení starých škrpálů z rybníka, v jízdě zručnosti na koloběžkách a odrážedlech a také si vyzkoušely mluvení do mikrofonu, když měly vyslovit různé jazykolamy. Oblíbenou se zřejmě v Předíně a okolí stane také hra na překusování žížal v letu, tu se všechny děti také naučily. Necelá stovka pohádkových postav po překonání počátečního ostychu zaplnila při tancování parket a předvedla rodičům, babičkám a dědečkům své umění v překrásných tanečních kreacích. Dobře se pobavili také výrostci, kteří veškeré dění pozorovali z chodby kulturního domu.

O přestávce se mezi přítomnými vybral příspěvek 2425 Kč na pomoc Ukrajině.

Poděkování patří rodičům za příspěvky do tomboly, o ni se pak báječně postaraly holky ze školky. Na občerstvení se podávaly teplé buchtičky a párek v rohlíku, točená limonáda tekla proudem.

Pohádková moudra pana Wericha nás naučila, že lidem se nejvíce vyplatí, když jeden druhému pomáhá, že největším nepřítelem člověka je hloupost a že smích je nejlepší lék. Proto děkuji všem, kteří svým smíchem přispěli k příjemně strávenému odpoledni.

Výtěžek 17 785,- Kč bude převeden na transparentní účet spolku Předínská Mateřinka při MŠ Předín. 

 

                                                                                                                                                               Jiří Ozorák

16.3.2022 Celý článek
The FEET & Michal Šafrata
16.3.2022 Celý článek
JÓGA S MAGDOU

JÓGA S MAGDOU

Obec Předín

JÓGA S MAGDOU
Chcete si zlepšit držení těla, protáhnout se
a zároveň zrelaxovat? Tak přijďte !!!

Kulturní dům v Předíně
každou středu
v 16:30 hodin nebo v 18:15 hodin

Lekce jsou vhodné
pro začátečníky i pokročilé
75 minut = 80 Kč
Permanentka 10 lekcí = 750 Kč

Cvičební pomůcky:
Jógamatka - neklouzavá
Pohodlné oblečení – triko, legíny
Menší deka nebo ručník

!!! REZERVACE NUTNÁ !!! na tel. 777 742 526

16.2.2022 Celý článek
Další články