POUŤ NA MAŘENKU

POUŤ NA MAŘENKU

Mikroregion Podhůří Mařenky

Za 10 let rozhledny poděkují obyvatelé mikroregionu přímo na vrcholu Mařenky při slavnostní bohoslužbě, oslavy pak budou pokračovat v Rokytnici na koupališti

Mikroregion Podhůří Mařenky připravil pro letošní rok šnůru akcí k oslavám 10 let rozhledny postavené na nejvyšším vrcholu Třebíčska. V červnu proběhlo fotbalové klání mezi obcemi mikroregionu v Čáslavicích, v červenci pak představení řemesel ve tvrzi ve Štěměchách. Další na řadě je akce přímo na hoře Mařenka poslední sobotu měsíce srpna.

Již v brzkých ranních hodinách se vydají v sobotu 27. srpna obyvatelé mikroregionu Podhůří Mařenky na pěší pouť na vrchol hory Mařenka. Zde v 10 hodin poděkují slavnostní bohoslužbou za uplynulých 10 let, kdy nová rozhledna lákala k návštěvě i meditaci místní obyvatele, ale také návštěvníky z České republiky, ale i ze zahraničí.

Odpolední program nabídne na koupališti v Rokytnici zábavu dětem i dospělým. V 15:00 hodin nastartují hudební program „Kecky“ z Chlístova, vystřídají je ochotníci ze Štěměch se svou kramářskou písní o tragickém příběhu dívky Mařenky, následovat bude žonglérské vystoupení Milana Ošmery. Loutkové divadlo Koník odehraje po páté hodině odpolední pohádku pro děti o tom, jak Martin a Barborka vypluli na moře. Děti jistě přivítají barevné balónky, malování na obličej nebo možnost dovádět na trampolínách a skákacím hradu. Soutěže na fotbalovém hřišti připraví místní organizace. Malí i velcí se mohou svézt koňskou bryčkou po Rokytnici i okolí. O hudební doprovod k taneční zábavě se od 18 hodin se postará kapela Balkán. 

Akce na Mařence a v Rokytnici je určená jak obyvatelům mikroregionu, tak také široké veřejnosti, vstupné je dobrovolné.

Rozhledna Mařenka, ze které se rozhlížíme do našeho krásného kraje, vznikla právě před deseti lety společnými silami obcí, které horu Mařenku obklopují. Dodnes patří mezi nejkrásnější rozhledny v ČR a je vyhledávaným turistickým cílem. Rozhledna je vysoká 31 metrů; na devítimetrový betonový základ obložený kamenem navazuje dřevěná konstrukce. Na vyhlídkovou plošinu ve 28 metrech vede 156 schodů točitého kovového schodiště.

11.8.2022 Celý článek
VE TVRZI TO ŽIJE!

VE TVRZI TO ŽIJE!

Mikroregion Podhůří Mařenky

Druhá z pěti akcí k oslavám 10. výročí rozhledny na Mařence je za námi. Jsme velmi rádi, že pozvání přijala většina bývalých i současných starostek a starostů. Bylo moc milé, že se ujali slova, zavzpomínali, poděkovali a nám mladší generaci svými slovy dodali potřebný elán. Návštěvou nás poctil i pan hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek se svojí manželkou. Tato akce byla podpořena dotací z Kraje Vysočina, za což jsme moc rádi. Doufáme, že v celodenním programu si našel každý to, co se mu líbí, co má rád. Ať už divadelní představení štěměšských ochotníků tentokrát s obsazením výhradně dívkami, mírně morbidní kramářské písně, vystoupení dětského pěveckého sboru ze ZUŠ Třebíč, řezbářská show Jaroslava Pecháčka z Jeseníků a pro děti řezbářská dílnička, plný parket tanečníků v krásných krojích v podání souboru Bajdyš, souboj rytířů MFC Vysočina opravdu "natvrdo", magická ohňová show v podání skupiny Magnis, přes den pohodová country kapela Dobrá pára a večer taneční zábava se skupinou Balkán, celodenní fascinující práce šesti uměleckých kovářů na výrobě anděla v moderním pojetí a výstavka obrázků a výrobků školáků z našich obcí. Milovníci dobrého jídla si užili dobrot, které připravily štěměšské dobrovolné spolky. Děkujeme za všechny vaše reakce a ohlasy! Díky vám máme pocit, že byla naše akce smysluplná, a to jsme si přáli. Za celý realizační tým Zuzana S.

22-07-2022

 

 

Jedna akce je úspěšně za námi (MařenkaCUP) a druhá se pro vás začíná intenzivně připravovat! V sobotu  16. července štěměšská tvrz ožije!!! Přijďte se s námi bavit a odreagovat! Ale hlavně pokračovat v oslavách 10tých narozenin rozhledny na Mařence, protože si to zaslouží! Začínáme slavit už v 10 hodin!

 

16.7.2022 sobota

 

10:00 Slavnostní zahájení

- proslovy starostů Mikroregionu Podhůří Mařenky (příp. hostů)

- kováři (představení, pokračování výroby společného výrobku)

- řezbář (představení, zahájení workshopu)

11:00 Štěměšská divadelní společnost

12:00 Oběd (myslivci, hasiči, sportovci – zajištění občerstvení po celý den)

13:00 Pěvecký sbor děti - ZUŠ Třebíč

- Country kapela

14:00 Pěvecký sbor děti - ZUŠ Třebíč

- Country kapela

15:00 Řezbář Abakuk – exhibice

- Country kapela

16:00 Taneční vystoupení

- Country kapela

17:00 Taneční vystoupení

18:00 Rytíři – exhibice + zapojení zúčastněných

19:00 Balkán

22:00 Magnis – ohňová show

Doprovodný program: Koňskou bryčkou výlet na Dašov – prohlídka Dašovský mlýn.

 

22.6.2022 Celý článek
SLAVNOSTNÍ VYŘAZOVÁNÍ ŽÁKŮ 9. ROČNÍKU

Slavnostní vyřazení se konalo odpoledne 28.6.2022 na školní zahradě. Celkem bylo vyřazeno 9 žáků 9. třídy. Za školu se s žáky rozloučila paní ředitelka Mgr. Libuše Vyhnálková a třídní učitel Mgr. Michal Kovář. Starosta obce pronesl krátkou řeč a všem žákům osobně pogratuloval a předal vysvědčení.

30.6.2022 Celý článek
Oslava 90 let založení Sokola Předín

Sokol Předín pořádá u příležitosti 90-ti let založení oslavu, na kterou srdečně zve všechny své členy, bývalé členy, příznivce i širokou veřejnost.

 

Datum konání: sobota, 25. června 2022

Místo konání: fotbalové hřiště Sokola Předín

Program:    

9:00÷12:00    turnaj mladší přípravky za účasti 5 týmů

15:00             zahájení odpoledních oslav

16:30            „srandamatch“ - fotbalové utkání hráčů, bývalých hráčů a příznivců.

od 18:00       oslavy za doprovodu hudby

 

Pro účastníky oslav bude zajištěno občerstvení za příznivé ceny.

 

Srdečně zve Sokol Předín, z.s.

21.6.2022 Celý článek
MAŘENKA CUP 2022

MAŘENKA CUP 2022

Mikroregion Podhůří Mařenky

Turnaje MAŘENKA CUP 2022⚽️ se zúčastnilo 5 mužstev z našeho Mikroregionu a to Čáslavice, Římov, Rokytnice nad Rokytnou, Chlístov a Předín. Od obce Markvartice a Štěměchy přišla omluva. Turnaj proběhl dle naplánovaného harmonogramu a zcela zaslouženě si putovní pohár odvezla Rokytnice nad Rokytnou????. Při vyhlášení výsledků předal starosta pořádajících Čáslavic pomyslnou štafetu vítězi a požádal ho, aby se druhý ročník MAŘENKA CUPu v roce 2023 uskutečnil v Rokytnici nad Rokytnou. Mařenka cup⚽️ byl první oficiální akcí Oslav 10-ti let výročí rozhledny na Mařence. Následující akcí, která nás čeká už v sobotu 16. července je "Ve tvrzi to žije" a jak už název napovídá, akce se koná ve tvrzi ve Štěměchách. Těšíme se na vás!

12.5.2022 Celý článek
6. KOLO OKRESNÍ LIGY MLADÝCH HASIČŮ V POŽÁRNÍM ÚTOKU

V neděli 05.06.2022 od 9:00 hod. ve sportovním areálu u Strhanky se konalo 6.kolo okresní ligy mladých hasičů v požárním útoku. 

Bohaté občerstvení bylo zajištěno po celou dobu akce. 

1.6.2022 Celý článek
NOC KOSTELŮ

Noc kostelů 10.06.2022, začátek ve 20:00 hod. v kostele sv. Václava v Předíně

 

Program:
pěvecké vystoupení Pavoučků
seznámení s historií kostela
komentář k jednotlivým částem kostela
videoprojekce fotografií, zvonění zvonů a míst kostela, které nejsou přístupné veřejnosti

Po ukončení programu zůstane kostel otevřen do 22:00 a videoprojekce bude spuštěna ve smyčce.

30.5.2022 Celý článek
ROAD SHOW - HORÁCKÉ LÉTO 2022

Každý čtvrtek od 2. června do 23. června vyráží tým Horáckých novin do čtyř obcí na Třebíčsku.
Doprovázet ho bude vůz OPEL CROSSLAND od partnera akce AUTO DOBROVOLNÝ.
Kupte si Horácké noviny, vystřihněte kupón a přijďte si zahrát o pivo z Dalešického pivovaru,
limonádu ZON, vstupenky do zábavního parku Robinson a spoustu dalších dárků.

2. června
16.00 OPATOV (před nákup. střediskem)
16.45 PŘEDÍN (altán u fotb. hřiště)
17.30 ŽELETAVA (náměstí)
18:15 LESONICE (fotbalové hřiště)

9. června
16.00 OKŘÍŠKY (u kulturního domu)
16.45 CHLÍSTOV (před hospodou)
17.30 ROKYTNICE (u hasičárny)
18:15 STAŘEČ (u Stařečského hostince)

16. června
16.00 KOSTNÍKY (Hájek)
16.45 SLAVÍKOVICE (u koupaliště)
17.30 MLADOŇOVICE (dětské hřiště)
18:15 DEŠOV (dětské hřiště)

23. června
16.00 TRNAVA (před obecním úřadem)
16.45 RUDÍKOV (dětské hřiště)
17.30 BUDIŠOV (areál Pod hrázkou)
18:15 POZĎATÍN (u kulturního domu)

 

 

26.5.2022 Celý článek
10. VÝROČÍ OD VÝSTAVBY ROZHLEDNY NA MAŘENCE

10. VÝROČÍ OD VÝSTAVBY ROZHLEDNY NA MAŘENCE

Mikroregion Podhůří Mařenky

Rozhledna Mařenka má 10 let! Oslavy potrvají celou sezónu.
Rozhledna na nejvyšším bodě okresu Třebíč, na hoře Mařenka, oslaví letos 10 let od svého vzniku. Bezpochyby patří mezi nejkrásnější a architektonicky nejzdařilejší rozhledny v České republice a zná ji snad každý obyvatel našeho okresu. Za dobré viditelnosti jsou z rozhledny na Mařence vidět Alpy, což se již poštěstilo mnoha jejím návštěvníkům. K její realizaci se před deseti lety spojily obce kolem hory Mařenka a společnými silami se jim podařilo toto mimořádné dílo. Letos uplyne od realizace této stavby 10 let a obce z podhůří Mařenky se toto výročí rozhodly pořádně oslavit. Podobně jako tenkrát vznikla společnými silami rozhledna na Mařence, tak i tentokrát se společně naplánovala a připravila velmi pestrá série 5-ti akcí na celou sezónu.

Oslavy zahájí v červnu fotbalový turnaj Mařenka CUP, který se uskuteční v Čáslavicích v sobotu 18.6., jedná se o turnaj fotbalových veteránů (40plus), turnaj bude zahájen ve 14:00 na hřišti v Čáslavicích. Sportovní událost se pak přemění v kulturní, od 19:00 je v plánu taneční zábava a pořadatelé slibují i opékání selete. V červenci převezmou pomyslnou štafetu Štěměchy a v sobotu 16. července se mohou obyvatelé mikroregionu těšit na celodenní akci pod názvem Ve tvrzi to žije! Jak už název napovídá, uskuteční se akce v kouzelném prostředí tvrze ve Štěměchách. Ukázky uměleckého kovářství, řezbářská show, vystoupení skupiny historického šermu a další bohatý kulturní program to vše slibuje pořádně nabitou sobotu od rána až do nočních hodin. Rokytnice nad Rokytnou. Koncem prázdnin, konkrétně v sobotu 27. srpna, se v 10 hodin dopoledne uskuteční přímo pod rozhlednou na vrcholu hory Mařenka slavná mše svatá. S dopravou starších občanů pomohou dobrovolní hasiči z okolních obcí. Odpoledne, v ten samý den, je pak přichystáno od 15:00 zábavné odpoledne v areálu koupaliště v Rokytnici nad Rokytnou, od 18:00 pak taneční zábava. Především na rodiny s dětmi pak cílí předposlední akce, kterou je den zážitků v Resortu Březová, z kapacitních důvodů je však tato akce určena pouze pro obyvatele Mikroregionu Podhůří Mařenky. Sedm obcí mikroregionu budou mít v sobotu 24.9. zážitkový park Resortu vyhrazený jen pro sebe, akce zde začíná ve dvě hodiny odpoledne a končí ohňostrojem ve 21:00. Oslavy završí poslední akce - společný výstup na Mařenku, naplánovaný právě na samotné výročí jejího otevření a uskuteční se 28. října

Mikroregion Podhůří Mařenky tvoří sedm obcí, které obklopují horu Mařenku jedná se o obce Předín, Čáslavice, Rokytnici nad Rokytnou, Štěměchy, Římov, Markvartice a Chlístov. Ke spolupořádání oslav se partnersky připojil i Resort Březová, který také leží v tomto mikroregionu.

 

12.5.2022 Celý článek
Vítání občánků

Vítání občánků

Obec Předín

V sobotu 21.05.2022 se konalo v obřadní síni Předín vítání občánků narozených od června 2020. Celkem bylo přivítáno 5 chlapečků. Jako již tradičně byl připraven krátký program dětí ze základní školy. Děti dostaly fotoalbum, dárkovou kartu a maminky květinu.

23.5.2022 Celý článek
Obnova trafostanice a rekonstrukce veřejného osvětlení za „Návesním rybníkem"

Obnova trafostanice a rekonstrukce veřejného osvětlení za „Návesním rybníkem"

V půlce března zahájila společnost EG.D, a.s. v naší obci vylepšení distribuční sítě v lokalitě za „Návesním rybníkem", což bude vyžadovat stavební úpravy.

Jedná se o rekonstrukci rozvodné sítě spočívající v obnově trafostanice s venkovní přípojkou vysokého napětí a venkovního vedení rozvodné sítě nízkého napětí včetně domovních přípojek. Prodlouží se tak životnost energetického zařízení a umožní připojit další odběrná místa zákazníků.

Součástí této akce je rekonstrukce veřejného osvětlení v části za „Návesním rybníkem". Bude to poslední etapa opravy veřejného osvětlení v naší obci.

23.5.2022 Celý článek
PÁLENÍ ČARODĚJNIC  a  STAVĚNÍ MÁJE

PÁLENÍ ČARODĚJNIC a STAVĚNÍ MÁJE

Čarodějnický a májový výbor

Čarodějnický a májový výbor
Vás zvou dne 30. dubna 2022 na

PÁLENÍ ČARODĚJNIC
a
STAVĚNÍ MÁJE

Program:
18:00 stavění máje
19:00 čarodějnické týmy tvoří čarodějnice
(s sebou staré hadry)
po setmění zapálení čarodějnic Občerstvení zajištěno

19.4.2022 Celý článek
Další články